Sheff Wed 0-2 Leeds: Bamford, Gnonto zvedli Whites nad hlavu

2 min read

Leeds opět vystřídal Ipswich na pozicích zaručujících automatický postup do Championship díky výhře 2:0 v yorkshirském derby nad Sheffieldem Wednesday.

Patrick Bamford Levné Fotbalový dres pokračoval ve své horké sérii před brankou, když v závěrečných sekundách prvního poločasu poslal svěřence Daniela Farkeho do vedení svým sedmým gólem v deseti ligových zápasech.

Willy Gnonto pak využil některé volné středeční obrany, aby zpečetil vítězství těsně před hodinou značky na Hillsborough.

Vítězství – jedenácté v posledních 12 zápasech – prodloužilo neporazitelnost Whites, když vedli v poločase, na 48 zápasů Championship a posunulo je o bod před Ipswich a dva za dlouhodobého lídra Leicester, který se v sobotu utká s Hullem.

Wednesday zůstávají po ukončení své čtyřzápasové vítězné série na 23. místě, ale devět zápasů před koncem se stále nacházejí pouze v sestupovém pásmu na rozdíl gólů.

Patrick Bamford Levné Fotbalový dres

Jak Leeds udržel své tempo

Vzhledem k důsledkům, které by výhra jedné ze stran mohla mít na situaci na obou koncích tabulky, byl první gól na Hillsborough vždycky důležitý – a dlouhou dobu prvního poločasu to vypadalo, že ho vstřelí právě Wednesday.

Měli méně míče, ale vypadali hrozivě na protiútoku a byli by vepředu, kdyby Illan Meslier Levné Fotbalový dres neudělal klíčový zákrok, aby odvrátil střelu Djeidi Gassama na úseku za nohou 17 minut.